ПОЛИТИКА НА ПРИВАТНОСТ

Веб страницата www.ccc.org.mk користи колачиња за да го подобри вашето искуство на веб страницата. Колачиња (“cookies”) се мали текстуални фајлови кои се снимаат на вашиот компјутер или мобилен уред и кои се користат за прибирање информации преку кои се овозможува препознавање на вашиот компјутер при вашата следна посета на нашата страница, со што се овозможува побрз пристап. Преку колачињата не се прибираат лични податоци. Сите информации добиени преку нив на ниту еден начин нема да ja загрозат вашата приватност.

При посетата на www.ccc.org.mk нашата веб страница може да евидентира информации како името на пребарувачот на интернет, типот на компјутерот, како и технички информации за конекцијата што ја користи корисникот при посетата на веб страната, како што се оперативен систем и давателот на интернет-услугата, IP (интернет протокол) адреси кои се доделуваат од страна на давателот на интернет-услугата и се различни за секој корисник и слични информации.

Со посета на нашата веб страница вие се согласувате со Политиката за приватност како и со евентуалните измени на истата која може повремено да се менува, без претходно известување. Прикажи помалку
Center for Civil Communications - Медиумите за нас во 2022 година
Печати
PDF

Медиумите за нас во 2022 година

on .

24 ВЕСТИ | 30.03.2022 | 24 анализа - Ќе им ли разврска „Аферата Палермо“?

ЛОКАЛНО | 17.03.2022 | Филков: Мерките за штедење треба да ги применуваат сите институции, не само оние под директни ингеренции на Владата

ДОЈЧЕ ВЕЛЕ | 16.03.2022 | За луксузни возила имало пари, за ер-тракторите немаше

ТЕЛМА | 16.03.2022 | Филков: Институции набавувале велосипеди по илјадници евра

ТЕЛМА | 16.03.2022 | Државните институции не штедат ни во криза – во изминатите две години купиле 142 нови возила за 3,6 милиони евра

МРТ | 16.03.2022 | Во време на криза државните институции се подновиле со 142 возила

СИТЕЛ | 16.03.2022 | Државата потрошила 3,6 милиони евра за набавка на автомобили, владата одлучи дека е време да штеди

КАНАЛ 5 | 16.03.2022 | ЦГК: Во двете кризни години, државните институции купиле 142 нови возила

АЛСАТ М | 16.03.2022 | Владата ограничи купување возила и мебел

ТЕЛМА | 16.03.2022 | Од март 2020 година до сега државните институции набавиле 142 патнички возила – најскапото од нив е купено за 47 илјади евра

24 ВЕСТИ | 16.03.2022 | ЦГК: Од март 2020 година до сега државните институции набавиле 142 патнички возила

ФУКУС | 16.03.2022 | Во време на криза институциите купиле 142 автомобили за 3,6 милиони евра!

СЛОБОДЕН ПЕЧАТ | 16.03.2022 | За две кризни години купени 142 нови државни автомобили!?

НЕЗАВИСЕН ВЕСНИК | 16.03.2022 | Во двете кризни години, државните институции купиле 142 нови возила за 3,6 милиони евра, најскапото чинело 47.000 евра

FLAKA | 16.03.2022 | Pas shumë furnizimeve Qeveria do të kursejë, opozita akuzon për hipokrizi

ММС | 16.03.2022 | Не се штедело на нови автомобили за време на криза – Државата се подновила со 142 возила за 3,6 милиони евра

РАДИО МОФ | 16.03.2022 | ЦГК: Во двете кризни години, државните институции купиле 142 нови возила

360 СТЕПЕНИ | 16.03.2022 | Државните институции купиле 142 нови возила во последните две (кризни) години

ПРИЗМА | 16.03.2022 | Владата повторно најголем набавувач на луксузни возила

METА | 16.03.2022 | ЦГК: Во двете кризни години, државните институции купиле 142 нови возила за 3,6 милиони евра

СДК | 16.03.2022 | За две години, државните институции потрошиле 3,6 милиони за нови автомобили, најмногу купувале „Шкода“

НОВА ТВ | 16.03.2022 | Центар за граѓански комуникации: Државните институции купиле 142 нови возила и платиле 3,6 милиони евра во време на криза

ДЕНАР | 16.03.2022 | ЦГК: Во двете кризни години, државните институции купиле 142 нови возила за кои платиле 3,6 милиони евра. Најскапото возило чинело 47.000 евра.

ЛИБЕРТАС | 16.03.2022 | Државните институции купиле 142 нови возила во последните две (кризни) години

Е МАГАЗИН | 16.03.2022 | ЦГК: Во двете кризни години, државните институции купиле 142 нови возила за кои платиле 3,6 милиони евра, најскапото возило чинело 47.000 евра

А1 ОН | 16.03.2022 | ЦГК: Во двете кризни години, државните институции купиле 142 нови возила за кои платиле 3,6 милиони евра, најскапото чинело 47.000 евра

МАК ПРЕС | 16.03.2022 | Повеќе од 40 % од набавените службени возила за државните институции биле поскапи од 30 илјади евра

МАК ПРЕС | 16.03.2022 | Во двете кризни години, државните институции купиле 142 нови возила за кои платиле 3,6 милиони евра

ЦИВИЛ МЕДИА | 16.03.2022 | Ќе се лизне ли и Ковачевски на истата кора од банана?

МКД | 16.03.2022 | Државните институции за две години купиле 142 нови возила за 3,6 милиони евра

ТОЧКА | 16.03.2022 | Во двете кризни години, државните институции купиле 142 нови возила за кои платиле 3,6 милиони евра - најскапото возило чинело 47.000 евра

24 ИНФО | 16.03.2022 | За две години купени 142 нови државни автомобили

ФАКТОР | 16.03.2022 | Во двете кризни години, државните институции купиле 142 нови возила за кои платиле 3,6 милиони евра

ВЕЧЕР | 16.03.2022 | 142 нови возила купиле државните институции во кризните 2020 и 2021 година

ВЕСНИК | 16.03.2022 | 142 нови возила купиле државните институции во кризните 2020 и 2021 година

4 NEWS | 16.03.2022 | Државата видеолотарија купила Шкода и Мерцедес за 91 илјади евра

РЕПУБЛИКА | 16.03.2022 | Шкоди, мерцедеси, хјундаи, фиати: Државните институци купиле 142 нови возила за 3,6 милиони евра во време на криза

РЕПУБЛИКА | 16.03.2022 | Никој не може да ме убеди дека на градоначалник му треба возило од 50.000 евра, се купувале велосипеди по илјадници евра

ТРИЛИНГ | 16.03.2022 | Во сред криза 42 државни институции купиле 142 нови возила за 3,6 милиони евра

ЕКСПРЕС | 16.03.2022 | 3,5 милиони евра за нови автомобили за функционерите во најтешката финансиска криза

ВЕСНИК | 16.03.2022 | Државата не е во криза, само ние сме. Институциите купиле 148 нови возила

ВЕЧЕР | 16.03.2022 | Државата не е во криза, само ние сме. Институциите купиле 148 нови возила


ДОЈЧЕ ВЕЛЕ | 15.03.2022 | Скандали со јавните набавки: Системскиот лифт кон бездната

СЛОБОДЕН ПЕЧАТ | 14.03.2022 | Филков: Корумпираните едвај чекаат кризни ситуации

ТЕЛМА | 10.03.2022 | Ковид-19 набавките се уште под ризик од корупција

КАНАЛ 5 | 10.03.2022 | ЦГК: Јавните набавки поврзани со КОВИД-19 изобилуваат со проблеми и со ризици од корупција

МИА | 10.03.2022 | ЦГК: Јавните набавки поврзани со КОВИД-19 изобилуваат со проблеми и со ризици од корупција

НЕЗАВИСЕН ВЕСНИК | 10.03.2022 | Набавките за КОВИД -19 сѐ уште изобилуваат со проблеми и ризици од корупција

ММС | 10.03.2022 | Маски се купувале по цена од 41 денар, а можеле да се набават и за девет – Кај ковид набавките сѐ уште има ризици од корупција

РАДИО СЛОБОДНА ЕВРОПА | 10.03.2022 | Некои институции купувале по 4-5 пати поскапи ракавици и маски за ковид-19 од други

РАДИО МОФ | 10.03.2022 | ЦГК: Ковид-19 набавките сѐ уште изобилуваат со проблеми и ризици од корупција

360 СТЕПЕНИ | 10.03.2022 | Центар за граѓански комуникации: Набавките за ковид-19 во земјава изобилуваат со висок ризик од корупција

МТМ | 10.03.2022 | Ковид-19 набавките сѐ уште изобилуваат со проблеми и со ризици од корупција

КАНАЛ ВИС | 10.03.2022 | Ковид-19 набавките сѐ уште изобилуваат со проблеми и со ризици од корупција

МАКФАКС | 10.03.2022 | Ковид-19 набавките сѐ уште изобилуваат со проблеми и со ризици од корупција

МЕТА | 10.03.2022 | ЦГК: Ризици од корупција при јавните набавки поврзани со ковид-19

Е МАГАЗИН | 10.03.2022 | Центар за граѓански комуникации: Ковид-19 набавките сѐ уште изобилуваат со проблеми и со ризици од корупција

ЛИБЕРТАС | 10.03.2022 | Центар за граѓански комуникации: Набавките за ковид-19 во земјава изобилуваат со висок ризик од корупција

БИЗНИС ВЕСТИ | 10.03.2022 | ЦГК: Јавните набавки поврзани со КОВИД-19 изобилуваат со проблеми и со ризици од корупција

ДЕНАР | 10.03.2022 | ЦГК: КОВИД-19 набавките сѐ уште изобилуваат со проблеми и со ризици од корупција

ВЕЧЕР | 10.03.2022 | ЦГК: Јавните набавки поврзани со КОВИД-19 изобилуваат со проблеми и со ризици од корупција

МАК ПРЕС | 10.03.2022 | ЦГК: Јавните набавки поврзани со ковид-19 изобилуваат со проблеми и со ризици од корупција

МАК ПРЕС | 10.03.2022 | Ковид тендери во Македонија, извор на корупција: за исти набавки плаќани и по 5 пати поскапи цени, исти маски едни набавувале за 10 други за 40 денари

ОПСЕРВЕР | 10.03.2022 | КОВИД-19 набавките сѐ уште изобилуваат со проблеми и со ризици од корупција

МКД | 10.03.2022 | Центар за граѓански комуникации: И за време на епидемија, проблематични јавни набавки со ризици од корупција

24 ИНФО | 10.03.2022 | Ковид-19 набавките сѐ уште изобилуваат со проблеми и со ризици од корупција

ТОЧКА | 10.03.2022 | Ковид-19 набавките сѐ уште изобилуваат со проблеми и со ризици од корупција

ЕКСПРЕС | 10.03.2022 | ЦГК детектира ризици од корупција во јавните набавки

ЛОКАЛНО | 10.03.2022 | Јавните набавки поврзани со КОВИД-19 изобилуваат со проблеми: Институции купувале по 4 пати поскапи ракавици од други

ИНФО | 10.03.2022 | Ковид-19 набавките сѐ уште изобилуваат со проблеми и со ризици од корупција

М НЕТ | 10.03.2022 | Ковид-19 набавките сѐ уште изобилуваат со проблеми и со ризици од корупција

УТРИНСКИ ВЕСНИК | 10.03.2022 | Ковид-19 набавките сѐ уште изобилуваат со проблеми и со ризици од корупција

ВЕСНИК | 10.03.2022 | ЦГК: Јавните набавки поврзани со КОВИД-19 изобилуваат со проблеми и со ризици од корупција

ДУМА | 10.03.2022 | Јавните набавки поврзани со Ковид-19 изобилуваат со проблеми: Институции купувале по 4 пати поскапи ракавици од други


360 СТЕПЕНИ | 02.03.2022 | Само пет ковид-центри овозможиле високо ниво на здравствени услуги – истражување на ЦГК

АЛСАТ М | 18.02.2022 | Тетово | Данок на имот - Половина граѓани и 20 отсто од бизнисите избегнале плаќање

FOL | 18.02.2022 | Tetovë | Tatimi në pronë – Gjysma e qytetarëve dhe 20% e bizneseve i janë shmangur pagesës

РАДИО МОФ | 10.02.2022 | Идентитетот бетон, медиумската историја во ветер

24 ВЕСТИ | 02.02.2022 | Филков: Граѓаните велат - корупцијата е најголемиот проблем во земјава

СЛОБОДЕН ПЕЧАТ | 02.02.2022 | Филков: Кога корупцијата ќе се перципира како проблем, полесно се искоренува

СКОПЈЕ ИНФО | 02.02.2022 | Филков: Корупцијата е проблем број еден, велат граѓаните

КАНАЛ 5 | 24.01.2022 | ЦКГ: За зимско одржување на патиштата државните институции склучиле договори од 8 милиони евра

КАНАЛ 5 | 24.01.2022 | За зимско одржување на патиштата државните институции склучиле договори од 8 милиони евра

ТЕЛМА | 24.01.2022 | 1,4 милиони евра ќе потрошат скопските општини и Град Скопје за чистење на снегот

МТМ | 24.01.2022 | Зимското одржување на патиштата оваа сезона ќе чини осум милиони евра

ММС | 24.01.2022 | Околу 1,4 милиони евра ќе потрошат Градот Скопје и девет скопски општини за зимско чистење на улиците и за сол

СЛОБОДЕН ПЕЧАТ | 24.01.2022 | Осум милиони евра ќе се потрошат за зимско одржување на улиците

РАДИО МОФ | 24.01.2022 | ЦГК: Зимското одржување на патиштата сезонава ќе чини 8 милиони евра

МАКФАКС | 24.01.2022 | Зимското одржување на патиштата оваа сезона ќе чини осум милиони евра

ДЕНАР | 24.01.2022 | ЦГК: Зимското одржување на патиштата оваа сезона ќе чини 8 милиони евра

НОВА ТВ | 24.01.2022 | ЦГК: Зимското одржување на патиштата сезонава ќе чини 8 милиони евра

ВЕЧЕР ПРЕС | 24.01.2022 | Зимското одржување на патиштата оваа сезона ќе чини 8 милиони евра

Е МАГАЗИН | 24.01.2022 | Најмногу тендери добила фирмата Ки-ем, највредни Димакс рудници: Зимското одржување на патиштата ќе чини најмалку 8 милиони евра

А1 ОН | 24.01.2022 | Зимското одржување на патиштата оваа сезона ќе чини осум милиони евра

24 ИНФО | 24.01.2022 | Зимското одржување на патиштата оваа сезона ќе чини осум милиони евра

ТОЧКА | 24.01.2022 | Зимското одржување на патиштата оваа сезона ќе чини осум милиони евра

МКД | 24.01.2022 | Слаба конкуренција, вредни договори, 8 милиони евра за зимско одржување на патиштата

МАК ПРЕС | 24.01.2022 | За зимско одржување на патиштата државните институции склучиле договори од 8 милиони евра

ВЕЧЕР | 24.01.2022 | За зимско одржување на патиштата државните институции склучиле договори од 8 милиони евра

ИНФО | 24.01.2022 | Зимското одржување на патиштата оваа сезона ќе чини осум милиони евра

УТРИНСКИ ВЕСНИК | 24.01.2022 | Зимското одржување на патиштата оваа сезона ќе чини осум милиони евра

ПЛУС ИНФО | 24.01.2022 | 8 милиони евра за зимско одржување на патиштата и улиците Скопската фирма КИ-ЕМ има 7 договори во вредност од близу 400.000 евра

СКОПЈЕ ИНФО | 24.01.2022 | 1,4 милиони евра ќе потрошат скопските општини и Град Скопје за чистење на снегот

ВЕСНИК | 24.01.2022 | За зимско одржување на патиштата државните институции склучиле договори од 8 милиони евра

ЛИДЕР | 24.01.2022 | За зимско одржување на патиштата државните институции склучиле договори од 8 милиони евра

НЕТПРЕС | 24.01.2022 | Осум милиони евра ќе се потрошат за зимско одржување на улиците и патиштата

М НЕТ | 24.01.2022 | Зимското одржување на патиштата оваа сезона ќе чини осум милиони евра


ТЕЛМА | 14.01.2022 | Општина Новаци купила најскапи новогодишни пакетчиња по цена од 1.377 денари, додека пак најмногу пакетчиња купила Општина Кавадарци

КАНАЛ 5 | 14.01.2022 | Државните институции потрошиле 72.000 евра за новогодишни пакетчиња

24 ВЕСТИ | 14.01.2022 | Колку пари потрошиле општините и институциите за новогодишни пакетчиња?

МИА | 14.01.2022 | Центар за граѓански комуникации: За новогодишни пакетчиња државните институции и општините потрошиле 72.000 евра

ММС | 14.01.2022 | Град Скопје потрошил 10.000 евра за пакетчиња, а најдарежлива Општина Кавадарци

МАКФАКС | 14.01.2022 | Најмногу пари за пакетчиња потрошил Град Скопје – 10.000 евра, објави Центарот за граѓански комуникации

НЕЗАВИСЕН ВЕСНИК | 14.01.2022 | Општините потрошија 72.000 евра за новогодишни пакетчиња, само Скопје – 10.000 евра

ВЕЧЕР | 14.01.2022 | Центар за граѓански комуникации: За новогодишни пакетчиња државните институции и општините потрошиле 72.000 евра

ФОКУС | 14.01.2022 | ЦГК: За новогодишни пакетчиња државните институции и општините потрошиле 72.000 евра

РАДИО СЛОБОДНА ЕВРОПА | 14.01.2022 | Државните институции потрошиле 72000 евра за новогодишни пакетчиња

РАДИО МОФ | 14.01.2022 | ЦГК: Државните институции купиле новогодишни пакетчиња за 72.000 евра

АКАДЕМИК | 14.01.2022 | Тендери за пакетчиња имале 20 институции, а други 37 институции купиле пакетчиња без примена на Законот

МТМ | 14.01.2022 | Најмногу пари за пакетчиња потрошил Град Скопје-10.000 евра, објави Центарот за граѓански комуникации

НОВА ТВ | 14.01.2022 | За новогодишни пакетчиња државните институции и општините потрошиле 72.000 евра, најскапите се набавени во Новаци, по 1.377 денари

360 СТЕПЕНИ | 14.01.2022 | Државните институции потрошиле 72 илјади евра за новогодишни пакетчиња

МЕТА | 14.01.2022 | Државните институции потрошиле 72.000 евра за новогодишни пакетчиња

ДЕНАР | 14.01.2022 | ЦГК: Украсувањето на улиците се откажа, но новогодишните пакетчиња останаа

24 ИНФО | 14.01.2022 | Центар за граѓански комуникации: За новогодишни пакетчиња државните институции и општините потрошиле 72.000 евра

ОПСЕРВЕР | 14.01.2022 | Центар за граѓански комуникации: За новогодишни пакетчиња државните институции и општините потрошиле 72.000 евра

СКОПЈЕ ИНФО | 14.01.2022 | Центар за граѓански комуникации: За новогодишни пакетчиња државните институции и општините потрошиле 72.000 евра

МКД | 14.01.2022 | За Нова година најмногу пакетчиња купила Општина Кавадарци, а најскапи Општина Новаци

МАК ПРЕС | 14.01.2022 | 37 институции купиле новогодишни пакетчиња без примена на законот за јавни набавки, вкупно потрошени над 70.000 евра

Е МАГИЗИН | 14.01.2022 | Најголем дел купени од фирмата “Колид“ од Колешино: За новогодишни пакетчиња државните институции и општините потрошиле ...

ЦИВИЛ МЕДИА | 14.01.2022 | ЦГК: Најмногу пари за новогодишни пакетчиња потрошил Град Скопје, најскапи пакетчиња купила Општина Новаци

ЛИБЕРТАС | 14.01.2022 | ЦГК: За новогодишни пакетчиња државните институции и општините потрошиле 72.000 евра

А1 ОН | 14.01.2022 | Најмногу пари за новогодишни пакетчиња потрошил Град Скопје, објави Центарот за граѓански комуникации

ТОЧКА | 14.01.2022 | Најмногу пари за пакетчиња потрошил Град Скопје-10.000 евра, објави Центарот за граѓански комуникации

ЦЕНТАР | 14.01.2022 | Најмногу пари за пакетчиња потрошил Град Скопје – 10.000 евра, објави Центарот за граѓански комуникации

ПЛУС ИНФО | 14.01.2022 | Не ги украсуваа плоштадите ама купувале пакетчиња Град Скопје потрошил 10.000 евра

ИНФО | 14.01.2022 | Најмногу пари за пакетчиња потрошил Град Скопје-10.000 евра, објави Центарот за граѓански комуникации

М НЕТ | 14.01.2022 | Најмногу пари за пакетчиња потрошил Град Скопје-10.000 евра, објави Центарот за граѓански комуникации

СКОПЈЕ 1 | 14.01.2022 | За пакетчиња потрошени 72.000 евра, најмногу пари дал Град Скопје